Szukaj
Wersja polskaEnglish version
jesteś na stronie: Strona główna / Aktualności / Co nowego

Co nowego

2011-09-12
Hogart Data Centre i AGroup zacieśniają współpracę partnerską w Polsce

12 września, 2011 roku - Firma AGroup, producent systemu do zarządzania zasobami ludzkimi HRB, podpisała umowę o zakupie znaczącego pakietu udziałów w spółce Hogart Data Centre (HDC), będącej partnerem AGroup w Polsce. Dzięki tej transakcji AGroup, mająca przedstawicielstwa w Rosji i na Łotwie, rozszerzy swoją obecność na terenie Polski. Wzajemna współpraca umożliwi AGroup wzmocnienie pozycji oraz szybki rozwój na polskim rynku, jak również zapewni klientom obsługę na jeszcze wyższym poziomie.

AGroup jest firmą specjalizującą się w systemach wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi z rozbudowaną siecią partnerów: ponad 10 partnerów AGroup obsługuje około 500 klientów w 24 krajach. Hogart Data Centre, spółka należąca do Grupy Hogart, jest firmą dedykowaną do współpracy z AGroup. HDC zajmuje się sprzedażą i wdrażaniem rozwiązań informatycznych dla HR w oparciu o oprogramowanie HBR, którego producentem jest AGroup. Wzajemna współpraca partnerska pomiędzy AGroup i HDC rozpoczęła się w 1997 roku i od tamtej pory HDC pokazała, że jest jednym z najlepszych partnerów AGroup. HDC świadczy usługi przeszło 40 klientom, którzy wykorzystują HRB do automatyzacji procesów firmowych w zakresie administracji i zarządzania personelem. Należą do nich się tak znane firmy jak Selgros, 3M Polska, Le Meridien, Honda, Unilever, Sheraton i Sodexo.

AGroup i HDC planują scalenie personelu w ramach jednej struktury organizacyjnej pozostawiając kluczowych pracowników na stanowiskach kierowniczych. Ściślejsza integracja obu zespołów będzie korzystna również dla klientów – użytkowników systemu HRB.

„Warunkiem sukcesu każdej firmy jest przede wszystkim zdolność zarządzania jej najcenniejszym zasobem – kadrami” – mówi Aleksander Snurnitsyn, Prezes AGroup. „Naszą misją jest wsparcie firm w taki sposób, by robiły to jak najsprawniej. Jednym z naszych głównych celów jest utworzenie społeczności HRB, która umożliwi klientom wymianę doświadczeń z dziedziny zarządzania kadrami. Aby ten cel osiągnąć, musimy działać bliżej naszych klientów. Fuzja z HDC otworzy nam możliwość bezpośredniego porozumiewania się z klientami i lepszego wglądu w ich potrzeby i wymagania” – podkreśla Aleksander Snurnitsyn.

„Nasza wieloletnia współpraca z AGroup była bardzo owocna” – mówi Robert Augustyniak, Prezes HDC. „Jestem przekonany, że ściślejsza współpraca w ramach jednolitej organizacji podniesie skuteczność naszego działania na terenie Polski. Mając bezpośredni kontakt z producentem oprogramowania nasi klienci będą mogli korzystać ze skomasowanej wiedzy, którą dysponują HDC i AGroup, i teraz z przyjemnością będą mogły ją udostępniać zdecydowanie sprawniej” – dodaje Robert Augustyniak.